B Harfinde şifalı bitkiler

Badem yağının faydaları arasında, öksürüğü giderici özelliğinden söz etmek gerekmektedir. Badem yağının öksürük giderici etkisinden yararlanmak için, bir çay kaşığı badem yağının içilmesi gerekmektedir. Badem yağı harici kullanım ile yaraları iyileştirir, ve uygulanan bölgeyi yumuşatma özelliğine sahiptir.

Baklanın faydaları arasında öksürük giderici etkisinden söz etmek gerekmektedir. Baklanın faydaları arasında yer alan öksürük giderme etkisinden faydalanmak için, taze baklanın ezildikten sonra bal ile karıştırılarak yenilmesi gerekmektedir. Baklanın faydaları arasında, meme sertliğinin giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Baklanın faydaları arasında yer alan bu etkisinden faydalanmak için, öncelikle kuru bakla kaynatılır; sonrasında ise ezilip lapa haline getirilerek, bir bez yardımı ile göğüse sarılması gerekmektedir. Baklanın faydaları arasında, kılların azaltılmasından da söz etmek gerekmektedir Baklanın faydaları arasında yer alan bu etkisinden yararlanmak için bakla ezilip, ya tek başına; ya da karınca yumurtası ile karıştırılarak, kılların azalmasının istendiği bölgeye uygulanır.

Balotunun faydaları arasında, gaz giderici etkisinden söz etmek gerekmektedir. Balotunun faydalarından olan gaz söktürücü etkisinden yararlanmak için, balotunun çiçeklerinden çay yapılması gerekmektedir. Balotu, çiçekleri ile birlikte kaynatılıp çay olarak içilirse, şeker hastalığına karşı iyi gelmektedir. Balotunun faydaları arasında, iltihaplı yaraların tedavisi de yer almaktadır. Bunun için, balotunun çiçekleri ile birlikte ezilmesi, ve iltihaplı olan bölgeye uygulanması gerekmektedir.

Bamyanın faydaları arasında ise şeker hastalığı ilk sıralarda yer almaktadır. Bamyanın faydaları arasında yer alan şeker hastalığına karşı etkili olan özelliğinden yararlanmak için, bamyanın tohumlarının kavrularak ezilmesi; ve sonrasında da yenilmesi gerekmektedir. Bamyanın tohumları kavrulup çekildikten sonra, kahve gibi pişirilerek içilebilir de…

Banotunun faydaları arasında sinüzit tedavisi yer almaktadır. Sinüzit tedavisi için, banotunun köklerinden tıbbi çay hazırlanarak içilmesi gerekmektedir.

Basurotunun faydaları arasında, basur tedavisi; ve kadın hastalıklarının tedavisine olan katkısından söz etmek gerekmektedir. Basurotunun kökleri ve gövdelerinden çay hazırlanarak bu çay şekerli bir şekilde içilirse, belirtilen etkileri gözlemlenecektir.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 22 Mayıs 2013, 13:39 tarihinde B, Genel, Şifalı Bitkiler kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: